- Hoşgeldiniz

İş görüşmesini bu soruyla bitirin.

İş görüşmesini bu soruyla bitirin. sitemize 03 Nisan 2018 tarihinde eklenmiş ve 1.069 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İş görüşmesini bu soruyla bitirin Her mülakatın sonunda heyecanımızı ikiye katlayan “Sizin bize sormak istediğiniz birşey var mı?” sorusuna nasıl cevap verilmeli?

Hepimiz iş görüşmesinde aynı soruda takılıp kaldık, kabul edelim. Can alıcı sorularla bir ömür gibi geçen mülakatın sonunda o meşhur soru gelir: Sizin bize sormak istediğiniz birşey var mı?

Kalp atışlarınız şimdi iki kat daha hızlanmıştır çünkü ne soracağınız hakkında en ufak bir fikriniz yoktur. Ancak bu, karşınızdaki kişinin üzerinde büyük bir etki bırakmak ve aklında kalmak için önemli bir fırsat.

Marshall Darr’a göre kartlarınızı doğru oynarsanız bir adım öne geçmeniz mümkün. Peki hangi soruyu sormalıyız? Öncelikle kendinizden emin olun ve önceden hazırladığınız soruyu sorun:
“Aslında evet, şirketin bu güne kadarki en büyük başarısını merak ediyorum?”
Bu basit soru, masum bir meraktan sorulmuş gibi gözükse de şirketin içyüzü hakkında önemli ipuçları verebilir. Şirket çalışanının hafızasını sorgulayıp çalışanların neye önem verdiğini görebilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişi cevap vermekte zorlanıyorsa bu kırmızı bir bayrak olabilir.
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :