- Hoşgeldiniz

Genç araştırmacılara TÜBİTAK’tan destek.

Genç araştırmacılara TÜBİTAK’tan destek. sitemize 20 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.898 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

TÜBİTAK’ın genç araştırmacıları desteklemek amacıyla uyguladığı ‘Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı’ kapsamında önerilen 91 araştırma projesinin bilimsel olarak desteklenmesine karar verildi.

Doktorasının üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş genç araştırmacıların başvurduğu 91 proje,TÜBİTAK desteğiyle onurlandırıldı. Özyeğin Üniversitesi’nden 4, İstanbul Kemerburgaz, Bilgi,ODTÜ ve İTÜ’den 3’er proje desteğe değer bulundu.

12 proje Kemerburgaz’dan
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, henüz 3 yıllık genç bir üniversite olmalarına rağmen Türkiye’nin köklü üniversiteleriyle aynı sayıda proje desteği almanın gurur verici olduğunu söyledi.
Üniversitenin TÜBİTAK desteğiyle yürüyen toplam 12 araştırması bulunduğunu belirten Prof. Dr. Üçtuğ, “Bu araştırmalardan 10 tanesinin yürütücüsü biziz. Boğaziçi ve ODTÜ projelerinde ise akademisyenlerimiz yardımcı araştırmacı olarak görev yapıyor. Araştırma üniversitesi olmak gibi bir hedefiniz varsa projelerinize destek almak çok önemli bir kriterdir. Bu, üniversitenin araştırmaya verdiği önemi, saygın bir araştırma üniversitesi olma yönündeki arzusunu ve hedefini, öğretim üyesi kadrosunun niteliğini ortaya koyar” dedi.

TUBİTAK

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :